خانه‌ای با ساعتی درون دیوارهایش (The House with a Clock in Its Walls) 2018

┋[خانه ای با ساعتی درون دیوارهایش » The House with a Clock in Its Walls]┋, فیلمی است به (“کارگردانی »الی راث”) و در ژانر ┋[کمدی – خانوادگیفانتزی]┋, که توسط (“کمپانی » DreamWorks“) تهیه و تولید شده است که از سوی یونیورسال استودیوز در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۸ منتشر شد.

 از بازیگران آن می‌توان به:

جک بلک، کیت بلانشت، کایل مک‌لاکلن، کالین کمپ و رنی الیس گولدزبری اشاره کرد.

فیلم “خانه ای با ساعتی درون دیوارهایش” درباره‌ی پسر ۱۰ ساله‌ی تازه یتیم شده‌ای به نام لوئیس برناولت است که برای ادامه‌ی زندگی، به عمارت عمویش، جاناتان برناولت می‌رود.

لوئیس پس از مدت کوتاهی درمی‌یابد که عموی وی به همراه یکی از همسایه‌ها به نام فلورنس زیمرمان، دو جادوگر هستند که در تلاشند تا پیش از نابودی دنیا، ساعتی را که در داخل یکی از دیوارهای عمارت جاسازی شده پیدا کنند. این ساعت متعلق به زن و شوهری به نام‌های سلنا و آیزاک بود که پیش از جاناتان در این عمارت زندگی می‌کردند و تمام عمرشان را صرف استفاده از جادوی سیاه و برنامه‌ریزی برای به نابودی کشاندن دنیا کرده بودند.

سلنا مدت کوتاهی پیش از مرگش ساعتی را داخل یکی از دیوارهای خانه پنهان کرد و تا زمانی که این ساعت از کار نیفتد، جادوی این زن و شوهر ادامه می‌یابد.

از طرفی در شب هالووین، لوئیس به همراه یکی از دوستانش به قبرستان می‌رود و روح سلنا را دوباره آزاد می‌کند و بدین ترتیب، کارهای شیطانی وی نیز دوباره آغاز می‌شود.

مسلما بهترین قسمت های « خانه ای با یک ساعت روی دیوارش» آن صحنه هایی است که به بازیگران بالغ فیلم اجازه خودنمایی می دهد ، مخصوصا سکانس هایی که «بلک» و «بلانشت» روبروی هم قرار می گیرند.
فیلمنامه هیچ کمکی به این دو بازیگر نکرده است ، اما نقش آفرینی آنها باعث می شود تا مخاطبان به راحتی بتوانند باور کنند که آنها دو آدم تنها هستند که تصمیم گرفته اند با مهربانی کنار یکدیگر زندگی کنند.
شاید در یک فیلم بهتر فرصت مناسب تری به آنها داده می شد تا بتوانند به راحتی عرضه اندام کنند. مانند جایی که «فلورنس» به «لوئیس» می گوید :
” تنها چیزی که همه ی انسانها در این دنیا به آن نیاز دارند یک دوست خوب است.”
با اینکه «بلک» در بعضی صحنه‌ها می‌درخشد، اما در بیشتر فیلم انرژی صحنه‌های مهیج را می‌گیرد. هر اجرای خوب کمدی نیازمند یک تبادل درست با بازیگران روی صحنه است. با این‌ حال به نظر می‌رسد «بلک» علاقه‌ای به این تبادل و بازی با سایر بازیگران ندارد.
با اینکه به نظر می‌رسد این موضوع اهمیت چندانی نداشته باشد اما هنگامی‌که «واکارو» نمی‌تواند به‌خوبی احساساتش را ابراز کند و یا دیالوگ‌های «بلانشت» بسیار ضعیف هستند، خودش را خیلی خوب نشان می‌دهد.
«بلک» بیشتر از هر کس دیگری باید به داد «خانه‌ای با ساعتی درون دیوارهایش» می‌رسید، اما متأسفانه کاری برای این فیلم نکرده است. همه‌ی این‌ها درنهایت به پایانی آشفته‌تر و درهم‌تر می‌انجامد و با صحنه‌ی پایانی کل فیلم زیر سؤال می‌رود.

“الی راث و مناسب خانواده کلماتی نیستند که معمولاً در کنار هم دیده شوند. از راث به‌عنوان کارگردانی که فیلم‌های ترسناک بسیار خشن را وارد هالیوود کرده است یاد می‌شود!

بنابراین جای تعجب ندارد که «خانه‌ای با ساعتی درون دیوارهایش» یکی از بهترین فیلم‌های عجیب برای رده‌ی سنی کودکان باشد.

کسی شهرت دارد همه‌چیز را زیادی پیش می‌برد، این بار اما خوب می‌داند کجا باید توقف کند.‌”

 

منبع :

نوشته های سایمون آبرامز – دیوید ارلیک – متیو موناگل

 

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *