سریال مردگان متحرک (The Walking Dead)

 

┋[سریال مردگان متحرک » The Walking Dead]┋, سریالی است به (“تهیه‌کنندگی » فرانک دارابونت | Frank Darabont “) و در ژانر ┋[درامترسناکدلهره آور]┋, که توسط (“کمپانی » American Movie Classics (AMC)“) تهیه و تولید شده است و از سال ۲۰۱۰ بود که غصل نخست این سریال بصورت عمومی نمایش داده شد.

 

┋[سریال مردگان متحرک » The Walking Dead]┋, یک مجموعه تلویزیونی درام، ترسناک و پسا رستاخیزی آمریکایی، ساختهٔ فرانک دارابونت است. این مجموعه از روی کتاب مصوری با همین نام نوشته رابرت کرکمن، تونی مور و چارلی ادلرد ساخته شده‌است. داستان از آن‌جا آغاز می‌شود که اندرو لینکولن در نقش معاون کلانتر، ریک گرایمز، پس از برخاستن از کما با دنیایی مواجه می‌شود که پر از مردگان متحرکی است که مشابه زامبی‌های فیلم‌های ژانر وحشت جورج ای. رومرو، گوشت انسان را می‌خورند.

او سعی می‌کند که خانواده‌اش را پیدا کند و در این راه با گروهی از بازماندگان که همسر و فرزندانش بین آن‌ها هستند برای زنده ماندن تلاش می‌کند.

┋[سریال مردگان متحرک » The Walking Dead]┋, با استقبال عمومی مواجه شد و نامزد جایزه‌های متعددی از جمله نامزد جایزه انجمن نویسندگان آمریکا و جایزه گلدن گلاب برای بهترین مجموعه تلویزیونی درام شد.

┋[سریال مردگان متحرک » The Walking Dead]┋, که بر اساس یک مجموعه داستان مصور با همین نام ساخته شده‌است، داستان زندگی گروهی از انسان‌ها را روایت می‌کند که در عصر آخرالزمان زامبی‌ها زندگی می‌کنند.

┋[سریال مردگان متحرک » The Walking Dead]┋, داستان زندگی پلیسی را نشان می‌دهد که در یک مأموریت تیر می‌خورد و به کما می‌رود. وقتی بیدار می‌شود، متوجه می‌شود همهٔ مردم شهر تبدیل به مردهٔ متحرک شده‌اند و شهر به‌هم ریخته‌است.

از این رو به دنبال خانواده‌اش (همسر و پسرش) می‌رود. در نهایت آن‌ها را به همراه گروه دیگری از بازماندگان پیدا می‌کند. اکثر داستان در محدودهٔ شهر آتلانتا و حومهٔ جورجیای جنوبی رخ می‌دهد. مهاجرت به حومهٔ جورجیا زمانی اتفاق می‌افتد که این بازماندگان برای یافتن یک پناهگاه به‌دور از زامبی‌ها می‌گردند. این زامبی‌ها که در جریان فیلم با نام‌های walker و biter (گاز گیرنده) و پوسنده خطاب می‌شوند، هر موجود زنده را که در مسیر می‌بینند، می‌خواهند بخورند و پس از گاز گرفتن فرد، مرده و سپس جنازه اش به حرکت درمیاید. چرخه اصلی داستان (مردگان متحرک) با شروع فصل دوم به حاشیه کشیده می‌شوند و چرخه اصلی و جذاب داستان حول انسان‌ها می‌چرخد. کمبود آذوقه، نبود سرپناه و درگیری با افرادی که بدتر از مردگان متحرک هستند.

پخش این مجموعه از ۳۱ اکتبر ۲۰۱۰ از شبکه کابلی ای‌ام‌سی در آمریکا آغاز شد. در هفتهٔ اول نوامبر ۲۰۱۰، این سریال برای اولین بار در سطح بین‌المللی در شبکه‌های بین‌المللی فاکس پخش شد.

به دلیل مقبولیت این مجموعه ای‌ام‌سی آن را برای فصل دوم در ۱۳ قسمت تمدید نمود که از ۱۶ اکتبر ۲۰۱۱ پخش آن شروع شد.

در اواخر پخش فصل دوم ای‌ام‌سی اعلام کرد که فصل سوم آن نیز با ۱۶ قسمت، از ۱۴ اکتبر ۲۰۱۲ پخش خواهد شد.

ای‌ام‌سی این سریال را برای فصل چهارم با ۱۶ قسمت تمدید کرد که از ۱۳ اکتبر۲۰۱۳ پخش آن شروع شد.

در اواسط پخش فصل چهارم ای‌ام‌سی سریال را برای فصل پنجم تمدید کرد. پس از پایان فصل چهارم ای‌ام‌سی در تاریخ فصل پنجم را ۱۲ اکتبر (۲۰۱۴) پخش کرد. همچنین تعداد فصل‌های این سریال ده فصل می‌باشد (۲۰۱۹-۲۰۲۰)

 

ریک، یک رهبر بالفطره است که بازماندگان تحت سرپرستی اش در همه‌ دشواری ها به او پناه برده و به راهنمایی های وی اطمینان دارند. حتی هنگامی که او به خودش شک دارد. نقش فراگیر ریک، وی را به انجام دادن درست ترین کار برای محافظت از افرادی که نمی‌توانند از خود مراقبت کنند، وادار می‌کند و گاهی این موضوع از او چهره ای خشن و بی رحم می سازد.


در یکی از نمادین ترین صحنه های سریال، ریک با کلاه کلانتری (که شبیه به کلاه وسترن ها است)، سوار بر اسب با زامبی ها که نماد هرج و مرج هستند، درگیر می شود که تأکیدی بر رهبری وی بر جامعه بحران زده دارد. شخصیت رهبر گونه ریک، در طول داستان کم کم تغییر کرده و پیچیده تر می شود و در ادامه او را به فردی خشن، شکاک و بی رحم تبدیل می کند. مدلی از رهبری سبک آمریکایی بر جامعه بحران زده که نسخه ای از آن در این فیلم توسط ریک به نمایش گذاشته می شود.


در طرف دیگر داستان، شین والش (Shane Walsh) قرار دارد که در نبود ریک (در دوران کما) سرپرستی لوری گریمز (Lori Grimes)، همسر و کارل گریمز (Carl Grimes) فرزند او را به عهده داشت و رابطه عاطفی ای میان او و لوری شگل گرفته بود.


او همچنین تا بازگشت ریک به عرصه رهبری، سرپرست گروه بازماندگان نیز محسوب می شد. شین نیز نمادی از کابوی آمریکایی است که بر خلاف ریک که قائل به دموکراسی است، خشونت و دیکتاتوری را بجای عقلانیت در مدل رهبری اش بر جامعه بحران زده مقدم کرده (مدلی از رهبری که بعدها ریک هم به آن اعتقاد پیدا می کند) و اینگونه گروه تحت رهبری اش را مدیریت می کند.

 

 

 

 

┋[سریال مردگان متحرک » The Walking Dead]┋ / بینندهٔ هر قسمت (در هزار نفر)

 • فصل ۱ (۲۰۱۰): تعداد بینندگان در زمان اولین پخش از شبکهٔ ای‌ام‌سی آمریکا در روز یکشنبه در ساعت ۱۰ شب.
 • فصل ۲ (۱۲–۲۰۱۱): تعداد بینندگان در زمان اولین پخش از شبکهٔ ای‌ام‌سی آمریکا در روز یکشنبه در ساعت ۹ شب.
 • فصل ۳ (۱۳–۲۰۱۲): تعداد بینندگان در زمان اولین پخش از شبکهٔ ای‌ام‌سی آمریکا در روز یکشنبه در ساعت ۹ شب.
 • فصل ۴ (۱۴–۲۰۱۳): تعداد بینندگان در زمان اولین پخش از شبکهٔ ای‌ام‌سی آمریکا در روز یکشنبه در ساعت ۹ شب.
 • فصل ۵ (۱۵–۲۰۱۴): تعداد بینندگان در زمان اولین پخش از شبکهٔ ای‌ام‌سی آمریکا در روز یکشنبه در ساعت ۹ شب.
 • فصل ۶ (۱۶–۲۰۱۵): تعداد بینندگان در زمان اولین پخش از شبکهٔ ای‌ام‌سی آمریکا در روز یکشنبه در ساعت ۹ شب.

 

 

 

مجموعه┋[سریال مردگان متحرک » The Walking Dead]┋, بی شک مجموعه‌ای گسترده است.

موفقیت چشمگیر آن سال‌هاست که ادامه دارد و سریال به مدت یک دهه است که دارد ساخته می‌شود. در طی این ده سال حدود هزار شخصیت معرفی شدند و لوکشین های متعددی به دنیای آن افزوده شده است.

ولی درکل به نظرم هرچه باشد این سریال خاص است و هرچند در فصلهایی فراز و نشیبها و حتی افتهایی دارد ,

اما هنوز هم همان ┋[سریال مردگان متحرک » The Walking Dead]┋, است که کل مردم منتظرند یک قسمت جدیدش را ببینند.

 

 

اشتراک گذاری

17 یک نظر

 1. امیررضا پاسخ

  سلام چرا بقیه قسمت هارو اپلود نمیکنید
  سریال ۱۰فصله
  تا قسمت ۶ فصل ۱ بیشتر نزاشتین
  لطفا هرچه زودتر بقیه قسمو هارم بزارین

  1. تـــــماشاخونــــه نویسنده ارسال پاسخ

   سلام دوست عزیز. سپاس بخاطر کامنتت. پیشنهاد شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت

  2. تـــــماشاخونــــه نویسنده ارسال پاسخ

   سلام دوست عزیز،
   این مجموعه پس از کسب مجوزهای لازم به مرور و البته سرعت بیشتری در تماشاخوته قرار میگیرد

 2. مجتبی انصاری پاسخ

  عرض سلام و تشکر. روند آپلود این سریال با توجه به اینکه زمان زیادی از اون گذشته خیلی کنده ممنون میشم اگه لطفا فصل های بعدی رو هم آپلود کنید.

  1. تـــــماشاخونــــه نویسنده ارسال پاسخ

   باسلام،
   حتما پیشنهاد و انتقاد شما را به بخش فیلم و سریال انتقال میدهیم.
   ممنون از کامنتت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *